Dlaczego warto używać CGM Anytime CT3?
- WYGODA jego stosowania
- INTELIGENTNA APLIKACJA o rozbudowanych funkcjach wykresów i danych statystycznych
- SKUTECZNOŚĆ kontroli cukrzycy dająca poczucie pewności i bezpieczeństwa
- DOKŁADNOŚĆ systemu potwierdzona w badaniu klinicznym*
Umożliwia dawkowanie insuliny na podstawie odczytów z CGM**
**System CGM Anytime CT3 jest przeznaczony do zastąpienia badań poziomu glukozy wykonywanych za pomocą glukometru. Należy pamiętać, że dawkowanie insuliny, w przypadku każdego systemu CGM, powinno być oparte o wytyczne dot. leczenia od lekarza prowadzącego.
- 6 strzałek trendu glikemii
Dzięki którym Pacjent ma informację, jak szybko zmienia się jego poziom glukozy.
- Panorama poziomów glukozy we krwi
Dostarcza szerokiego obrazu poziomów glukozy we krwi, pomagając w lepszym zrozumieniu wzorców glikemii i optymalizacji zarządzania cukrzycą.
- Krzywa stężenia glukozy
Pacjent może wybrać widok krzywej z 3, 6, 12 i 24 godzin.
- Czas w zakresie docelowym
TIR – Time In Range. Procent czasu, w którym poziom glukozy Pacjenta znajduje się w docelowym zakresie glikemii. Zwykle zakres docelowy to 70-180 mg/dL, choć może on różnić się w zależności od indywidualnych
- Rozkład poziomów glukozy
Procentowy rozkład wszystkich wartości glikemii Pacjenta w podziale na szczegółowe przedziały, w wybranych jednostkach np. mg/dL.
- Wykres dziennych wartości maksymalnych i minimalnych
Pozwala zidentyfikować przedziały dnia (godziny), w których najczęściej dochodzi do incydentów hipoglikemii i hiperglikemii.
- Ambulatoryjny profil glikemii
Wykres nałożonych na siebie trendów glikemii Pacjenta, z każdego dnia użytkowania CGM Anytime CT3, w horyzoncie 24 h. Pokazuje: średni poziom glukozy w ciągu dnia, wahania glikemii, zidentyfikowane epizody hipoglikemii i hiperglikemii oraz tendencje do wzrostu lub spadku glikemii w różnych porach dnia.
- Godzinowy wykres trendu
Pozwala monitorować, jak poziom glukozy we krwi zmienia się w ciągu dnia, identyfikując np. momenty hipoglikemii lub hiperglikemii. Dzięki temu można lepiej kontrolować cukrzycę i dostosować leczenie, dietę lub styl życia.
- Odchylenie standardowe
SD (Standard Deviation) jest wskaźnikiem statystycznym, który mierzy zmienność poziomów glukozy we krwi w określonym czasie. Innymi słowy, SD pokazuje, jak bardzo poziomy glukozy różnią się od ich średniej wartości. Wyrażony jest w mg/dL. - Współczynnik zmienności
CV (Coefficient of Variability) używany jest do oceny zmienności poziomów glukozy we krwi w określonym czasie. Wskazuje, jak bardzo poziom glukozy waha się w stosunku do jego średniej wartości. Wyrażony jest w %. - Wskaźnik Zarządzania Glikemią
GMI (Glucose Managment Indicator) jest uważany za odpowiednik średniego poziomu glukozy, który jest często używany w interpretacji wyników monitorowania glukozy i w planowaniu leczenia. - Maksymalna amplituda wahań glukozy
(Max Glucose Fluctuation Amplitude) to wskaźnik prezentujący jak duże są różnice między skrajnymi poziomami glukozy w danym okresie. Odzwierciedla zmienność glikemii u pacjenta. - Szacowany wynik hemoglobiny glikowanej (HbA1c)
to wskaźnik, który przedstawia średni poziom glukozy we krwi na przestrzeni około 3 ostatnich miesięcy. Jest to jedno z najważniejszych parametrów w monitorowaniu i diagnozowaniu cukrzycy, ponieważ pozwala na ocenę długoterminowej kontroli glikemii. - 1-godzinny/ 2-godzinny średni poziom glukozy
1H/ 2H MPPG (1-Hour Mean Postprandial Glucose) pokazuje, jak wysoko wzrasta poziom glukozy we krwi po upływie 1 godziny/ 2 godzin od spożycia posiłku.
- Alerty wysokiego i niskiego poziomu glikemii, w czasie rzeczywistym, oraz alarmy predykcyjne pozwalają na podjęcie działań zaradczych
- Pomoc w redukcji HbA1c
- Zmniejszenie liczby incydentów hipoglikemii
- Wsparcie w zapobieganiu powikłaniom cukrzycy
Dokładność i bezpieczeństwo systemu CGM Anytime CT3 zostały potwierdzone w badaniu klinicznym.*
Dla systemu CGM Anytime CT3 uzyskano:
- bardzo dobre wyniki w zakresie wykrywania hipoglikemii i hiperglikemii,
- bardzo dobrą stabilność i powtarzalność wyników,
- ocenę użytkowników „Doskonały” lub „Świetny” w użyciu,
- MARD: 9,07%.
MARD (Mean Absolute Relative Difference) wyrażony jest w % i oznacza średnią błędu bezwzględnego między wartościami CGM a wartościami referencyjnymi (pomiar glukozy we krwi żylnej na urządzeniu referencyjnym). MARD to miara błędu – zatem im niższa jest jego wartość, tym system jest bardziej dokładny. Istnieją kontrowersje dotyczące dokładnego punktu odcięcia dla dokładności, testy wykazały, że dalsze obniżenie MARD ≤10% w stosunku do wartości referencyjnych ma niewielkie dodatkowe korzyści.
System CGM Anytime CT3 spełnia wszystkie wymagania normy ISO EN 15197:2015 dot. dokładności systemów do monitorowania glikemii.
System CGM Anytime CT3 jest dokładnym, wiarygodnym i bezpiecznym urządzeniem pozwalającym na ciągłe monitorowanie glikemii u osób z cukrzycą.
*„A Multi-center, Self-Matched Positive Controlled Clinical Investigation Report of Continuous Glucose Monitoring System for the Efficacy and Safety of Real-Time Monitoring of Glucose Concentration in Interstitial Fluid in Patients with Diabetes”; Report Number/Version Number and Date: Poctech-QX202206 / V1.0, June 15, 2022